4_Podniky v portfoliu

Zdywersyfikowany portfel, ograniczone ryzyko

Łączymy spółki tworząc silne platformy przemysłowe

Inwestujemy w małe i średnie spółki, ponieważ wierzymy, że to właśnie one stanowią trzon gospodarki w naszym regionie. W portfelu Jet Investment znajduje się aktualnie 18 firm, na 6 platformach w Czechach, Niemczech, Austrii i Polsce. Strategicznie łączymy spółki w ramach portfela tworząc grupy branżowe, ponieważ nasze firmy są silniejsze razem.

HOECKLE POLDI Group

hoeckle poldi 2

COMPOSITE Group

composiote 1

TEDOM Group

foto vyroba

2JCP Group

IMG_5060

HOECKLE POLDI Group

specjalizuje się w produkcji wałów korbowych i korbowodów. Klientami są spółki z szerokiego spektrum rynku: producenci samochodów klasy premium, ciągników, maszyn budowlanych i rolniczych oraz skuterów śnieżnych.
 • Fundusz: Jet 1
 • Spółki grupy: STROJÍRNY POLDI, HOECKLE Germany, HOECKLE Austria, JET Motoren Service
 • Branże: komponenty samochodowe i maszyny przemysłowe
 • Przychody: 45,44 mln EUR
 • Zatrudnienie: 304

STROJÍRNY POLDI, a. s.
Historia spółki z siedzibą w Kladnie w Czechach sięga 1889 roku. Firma produkuje wały korbowe do ciągników, maszyn rolniczych i leśnych, maszyn budowlanych, samochodów ciężarowych, pomp, sprężarek oraz silników okrętowych i stacjonarnych. Produkuje również cylindry do walcowania na zimno blach stalowych oraz narzędzia do obróbki skrawaniem i kucia metali.
www.strojpoldi.cz

HOECKLE 
Trzy zakłady niemiecko-austriackiej firmy inżynieryjnej HOECKLE Group produkują wały korbowe i korbowody dla czołowych światowych producentów samochodów osobowych, motocykli, pojazdów terenowych i skuterów śnieżnych. HOECKLE również produkuje i serwisuje silniki gazowe oraz zapewnia ogólny serwis dla innych typów silników.
www.hoeckle.com

COMPOSITE Group

produkuje najnowocześniejsze, zaawansowane technologicznie materiały dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Dwie firmy, które wchodzą w skład grupy, obsługują cały proces produkcyjny – od przetworzenia materiałów z włókien własnej produkcji, aż po impregnację.
 • Fundusz: Jet 1
 • Spółki grupy: FIBERPREG GmbH, Kordcarbon
 • Branże: chemia specjalistyczna, tkaniny techniczne
 • Przychody: 6,68 mln EUR
 • Zatrudnienie: 30

Kordcarbon, a. s., FIBERPREG GmbH
Firma zajmuje się produkcją i impregnacją tkanin węglowych, aramidowych i hybrydowych. Tzw. prepregi wykorzystywane są do produkcji najwyższej jakości części karbonowych dla przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego oraz sprzętu sportowego. Portfolio firmy uzupełnia zintegrowana produkcja laminatów do systemów drzwiowych, dla firm budowlanych oraz producentów sprzętu i urządzeń elektrycznych.

 www.kordcarbon.cz

www.fiberpreg.com

TEDOM Group

produkuje gazowe agregaty kogeneracyjne, świadczy usługi dla biogazowni oraz obsługuje źródła energii cieplnej. Grupa eksportuje urządzenia do produkcji energii elektrycznej, ciepła i chłodzenia do ponad 50 krajów. Dostarcza również energię do odbiorców końcowych.
 • Fundusz: Jet 2
 • Spółki grupy: TEDOM, a. s., TEDOM SCHNELL GmbH, TEDOM energie s.r.o.
 • Branże: energetyka
 • Przychody: 235,32 mln EUR
 • Zatrudnienie: 936

TEDOM, a.s.
Firma TEDOM z siedzibą w Výčapy i zakładami produkcyjnymi w Třebíču, Hořovicach i Jabloncu nad Nysą została założona w 1991 roku. Technologie opracowywane przez TEDOM pozwalają obniżyć koszty energii. Są elastyczne i przyjazne dla środowiska. W procesie kogeneracji oprócz wytwarzania energii elektrycznej, wykorzystuje się także ciepło uwalniane podczas jej produkcji. Zintegrowane wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła pozwala zaoszczędzić do 70% energii z paliwa, która w przeciwnym razie byłaby utracona. Ponadto, dodanie jednostki chłodzącej umożliwia konwersję ciepła na chłodzenie w procesie znanym jako trigeneracja, dzięki czemu jednostki TEDOM, oprócz dostarczania energii elektrycznej i ciepła, mogą także pełnić funkcję klimatyzatorów.

www.tedom.com

 

TEDOM SCHNELL GmbH
Niemiecka firma SCHNELL Motoren powstała w 1992 roku i z czasem stała się jednym z największych producentów jednostek kogeneracyjnych przeznaczonych dla biogazowni. SCHNELL Motoren dołączył do Grupy TEDOM w 2016 roku.

www.tedom-schnell.de

 

TEDOM energie s.r.o. 

TEDOM energie kupuje i dostarcza energię klientom końcowym, gospodarstwom domowym, firmom i samorządom terytorialnym. Wykorzystując know-how swojej spółki-matki TEDOM a.s., generuje znaczące synergie i korzyści nie tylko dla całej grupy ale także dla klientów końcowych, którzy mogą korzystać z produktów i usług grupy, w tym z możliwości podłączenia do wirtualnej elektrowni.

www.tedomenergie.cz 

2JCP Group

2JCP to grupa inżynieryjno-maszynowa, której portfolio obejmuje przede wszystkim projekty w sektorze nowoczesnej energetyki niskoemisyjnej, a także w przemyśle spożywczym, lotniczym i motoryzacyjnym. Dysponuje dużymi mocami produkcyjnymi oraz silną reprezentacją handlową w Czechach, Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Działalność spółki obejmuje nie tylko produkcję, ale także inżynierię, montaż technologii w miejscu docelowym, a w niektórych przypadkach także usługi posprzedażowe.
 • Fundusz: Jet 2
 • Spółki grupy: 2JCP a.s., 2JCP Třebíč a.s., 2JCP Ltd, 2JCP LLC
 • Branże: inżynieria, energetyka, przemysł spożywczy, komponenty motoryzacyjne, produkty i usługi dla przemysłu naftowego i gazowego
 • Przychody: 58,36 mln EUR
 • Zatrudnienie: 654

2JCP, a. s.

Założona w 1992 roku Grupa 2JCP posiada zakłady produkcyjne w Račicach i Třebíču oraz oddziały handlowe i obsługi technicznej w Wielkiej Brytanii i USA. Po przejęciu PBS INDUSTRY a.s. w 2021 roku, firma powiększyła się o nowy obszar produkcyjny w Třebíču. 2JCP jest globalnym dostawcą szerokiego portfolio produktów dla sektora energetyki gazowej, produkcji paliwa wodorowego, gospodarki o obiegu zamkniętym i gospodarki przetwarzania odpadów, a także dla systemów okrętów podwodnych oraz sektora spożywczego, motoryzacyjnego i lotniczego.

www.2jcp.com

 

 

EDS Group

processing2

Rockfin

GT ukłąd zasilania paliwem ciekłym_lowres

LIKOV

Likov_dron_001

EDS Group

Z ośmioma drukarniami w pięciu krajach, EDS Group z siedzibą w Passau w Niemczech jest jedną z największych i najbardziej dochodowych grup na europejskim rynku poligraficznym. EDS Group jest największym partnerem sieci handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie druku materiałów marketingowych. Grupa posiada zdywersyfikowany portfel pod względem oferowanych usług poligraficznych oraz obsługiwanych klientów. Oprócz spółek z branży handlu detalicznego, wśród klientów grupy są również największe domy mediowe w regionie.
 • Fundusz: Jet 2
 • Branże: poligraficzna
 • Przychody: 228,44 mln
 • Zatrudnienie: 1058

Rockfin

Polska firma Rockfin specjalizuje się w projektowaniu i produkcji układów olejowych i paliwowych do turbin, generatorów i sprężarek stosowanych w niemal wszystkich sektorach energetyki, w tym w energetyce odnawialnej i rozproszonej. Rozwiązania technologiczne Rockfin znajdują zastosowanie również w innych sektorach, takich jak przemysł papierniczy i petrochemiczny. Ważnym obszarem działalności firmy jest rozwój technologii wodorowych. Siedziba Rockfin i jeden z jej zakładów produkcyjnych znajdują się w Małkowie, niedaleko Gdańska. Firma posiada także zakłady produkcyjne w Bydgoszczy i Gorlicach oraz oddziały sprzedażowe i produkcyjne w USA, we Włoszech i Szwajcarii.
 • Fundusz: Jet 2
 • Branże: inżynieria, energetyka
 • Przychody: 123,72 mln EUR
 • Zatrudnienie: 871

LIKOV

LIKOV to wiodący europejski producent i dystrybutor profili budowlanych z aluminium i plastiku oraz akcesoriów budowlanych. Specjalizuje się w zewnętrznych systemach izolacyjnych. Strategia firmy opiera się na eksporcie - jej produkty trafiają do 250 klientów w 39 krajach. LIKOV zatrudnia ponad 150 osób w zakładzie produkcyjnym i centrum dystrybucyjnym zlokalizowanym w miejscowości Kuřim w Morawach Południowych.
 • Fundusz: Jet 3
 • Branże: budowlana
 • Przychody: 52,84 mln EUR
 • Zatrudnienie: 144

Spółki w naszym portfelu